بوی جوی مولیان آید همی...

یک عده هم در ایران کم از اسرائیلی ها ندارند!

یک عده هم در میهن عزیزمان ایران هستند که کم از اسرائیلی ها ندارند خوب است حالا که 
احساسات بشر دوستانه مان از "جانم فدای ایران" به انواع دیگر بشر هم تعمیم داده شده یک فکر اساسی هم درباره ی این موضوع بنماییم...

اطلاعات من در حیطه ی دید خودم است و از نقاط دیگر کشور آماری برای گفتن ندارم
اما اهمیت موضوع آنقدر هست که اگر تنها و تنها در یک شهر هم در حال وقوع باشد برای شرمساری دولت مردان و دردمندی ما کافی ست!

اولین دوست دوران تحصیلم دختری افغان به نام طاهره بود! کسی که در تمام دوران تحصیل تا سوم دبیرستان که رشته ی تجربی خواند؛ حتا یکبار هم معدل زیر 20 نگرفت و تمام دانش آموزان و معلم ها به او علاقه مند بودند! بعلت اخلاق عالی ،هوش بسیار بسیار بالا و مهربانی و ایمان و...
کسی که اگر امکان ادامه ی تحصیل به او داده میشد بدون شک دانشمندی بزرگ میشد!
کسی که با وجود انجام کارهای زیاد درخانه و نداشتن فرصت چندانی برای مطالعه بدون تدریس معلم حتا می توانست مسائل ریاضی و فیزیک و شیمی و.. را با راه حل هایی علاوه بر آنجه در کتاب نوشته شده بود حل کند و.. 
اما تا سوم دبیرستان هم با پرداخت هزینه به آموزش و پرورش استان و هزار دردسر موفق به تحصیل شد...

در شهر نیم ور که از توابع محلات و استان مرکزی است 70 درصد سنگ تراورتن و.. ایران تولید میشود، صدها کارخانه سنگ با درآمد های میلیاردی دور تا دور شهر را احاطه کرده اند!
و تنها نیروهایی که تا کنون کار سخت برش و جابجایی و فرایند های دیگر در زمینه سنگ را انجام داده اند ،مردان و پسران افغانی هستند.
چند سالی ست که بنابر نمیدانم کدام بخش نامه خانوار های افغان از تمام سطح استان میبایست به یک شهر( که دلیجان در استان مرکزی ست ) منتقل شوند.
ماجرا به این جابجایی ختم نشد و حق تردد در شهرهای اطراف و کار هم از ایشان سلب گشت.. شاید باور نکنید ولی روزانه ماموران انتظامی جهت گشت زنی و بازدید کارخانه ها میایند و اگر کارخانه داری از نیروهای افغانی استفاده کند جریمه شده و علاوه بر آن ،مردان افغانی که برای کسب روزی خانواده تن به این کار سخت داده اند دستگیر شده و به اردوگاه هایی که واقع در منطقه ای بیابانی ست فرستاده میشوند و پس از آن بدون اینکه امکان داشته باشند موقعیت خود را به خانواده شان گزارش دهند و یا حتا لباس های خیس و آلوده ای را که سرکار به تن داشته اند عوض کنند به افغانستان فرستاده میشوند مگر با دادن رشوه و باج و ازین قبیل!

من نمیدانم در چند نقطه ی دیگر از سرزمین مان این فاجعه در حال وقوع است اما همین یک شهر هم کافی ست...!

مردم افغان هم دین و آئین ما،همزبان ما، و در روزگار نه چندان دوری هم میهن ما بوده اند! 
آنها جای هیچ کس را اشغال نکرده اند زیرا از زمانی که این اتفاق در حال وقوع است بسیاری از کارخانه ها راکد شده اند چون هیچ ایرانی حاضر به انجام آن کارهای سخت آنهم در قبال در آمد اندک ،بدون هیچ بیمه و مزایایی نیست! آنها فقط به جای خودشان کار میکردند و جایگاه شغلی هیچ ایرانی را تصاحب نکرده بودند! 
در همین شهر نیم ور وقتی پا به مسجد میگذاشتی دو سوم جمعیت را همین مردم شامل می شدند،مردمی که خیرشان خیلی خیلی بیشتر از شرشان بود (اگر شری قائل شویم و اگر عده ای مثال نقض بیاورند راجع به اینکه آنها پخش مواد مخدر انجام میدادند و...)
چندی پیش مردی افغان را در حال انجام کار دستگیر کردند ،همسرش در حال زایمان بود، تا سه ماه خبری از شوهرش نشده بود و او چند ماه ، با سه فرزند کوچک و بی پناه با گرفتاری و دلهره سرکرده بود. وقتی مرد توانسته بود فرار کند و بازگردد فقط نوزادش زنده مانده بود...!

اسرائیلی ها ،صهیونیست اند،اسرائیلی ها ادعای خوب بودن و به فکر انسانیت بودن ندارند، ادعای ناجی جهان بودن ندارند،آنها صریحا اعلام می کننند که فقط خودشان را آدم حساب میکنند و خودشان مهم اند..
حکومت و دولت و مردم ما ادعاهای زیادی دارد! آیا افغان ها انسان نیستند؟ مسلمان نیستند؟ حق حیات ندارند؟ حق کار و رساندن روزی به خانواده شان را ندارند؟ حق خرید و راه رفتن در شهر،حق اطلاع یافتن از احوال همسر و هزار حقی که بی هیچ دلیلی از آنها سلب شده است؟!!!!!!!!!

با کدام استدلال نیروی نظامی ایرانی حق دارد سیلی به صورت مردی خسته بزند مردی که تنها جرمش افغان بودن است؟! 

http://dl.darisongs.com/Music/Taher_Khavari/Taher_Khavari_Darde_Moshtarak_%28www.Darisongs.com%29.mp3

/ 3 نظر / 11 بازدید
حمید

سلام دردهای بزرگ رو به دوش می گیرید که خیلی ها حتی دوست ندارند بهش فکر کنند

اکرم سادات

واقعا مقایسه ی جالبی ست .ممنون زینبم نوشته ات دردآور است و به جا...[ناراحت]

نیکو

هر روز زندگی کردن رو برای افغانی های بیچاره سخت تر میکنن. به چه گناهی.